Овие 3 начини можат да помогнат да го продолжите животот на вашиот душек од латекс

2022/05/26

Автор: Синвин-Прилагоден душек

Во изминативе две години, популарноста на душеците од латекс направи многу семејства да го следат трендот за нивно купување, но и Даџи треба добро да знае дека цената на латекс душеците не е евтина, па затоа кога користиме латекс душеци мора да внимаваме на одржување. тоа. Производителите на латекс душеци Foshan ви кажуваат дека ако внимавате на одржување и одржување на латекс душеците, времето на неговото користење може да трае повеќе од 15 до 20 години. Доколку не внимавате на одржување при секојдневна употреба, неговиот животен век ќе се намали. Денес уредникот ќе сподели со вас неколку методи за одржување на душекот од латекс, дојдете и научете! 1. Изберете соодветна рамка за кревет за латекс душекот За да се подобри работниот век на душекот од латекс, потребно е да се избере соодветна рамка за кревет за потпора, а воедно може и подобро да ја промовира циркулацијата на воздухот, така што како да се осигура дека душекот е сув и да се избегне влага.

2. Проверете дали душекот е влажен Целосно природните душеци од латекс се отпорни на влага, бидејќи структурата со отворени пори на душеците од латекс може да го направи воздухот да тече понепречено, да ја одржува внатрешната и надворешната страна на душекот сува, плус природните антибактериски својства од целосно природен латекс, направи Има висока способност против мувла. Доколку се утврди дека душекот е влажен, треба веднаш да се исуши на отворено. Ако се најдат дамки од мувла или мувла, мора да се исчисти навреме. 3. Одржувајте разумна внатрешна температура Латексот не се менува толку лесно како мемори пената. Температурата на спалната соба кога се користи мемори пена ќе влијае на нејзината мекост, а топлата средина за спиење (или топлата телесна температура) ќе го направи латексот мек и повеќе несоодветен. Го поддржува телото, но латексот ја задржува истата еластичност без разлика дали спалната соба е ладна или топла.

Сепак, за да го продолжиме неговиот век на употреба, сепак препорачуваме што е можно повеќе да се избегнува употреба на електрични ќебиња на латекс душеци и да се избегнува продолжено изложување на сонце, особено синтетичкиот латекс е поподложен на температура и ултравиолетови зраци. Горенаведените три методи можат ефикасно да го продолжат работниот век на душеците од латекс, но за некои специфични детали, исто така треба да се повикате на соодветните упатства за употреба. Повеќе потрошувачи обезбедуваат подобар здрав сон.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
繁體中文
简体中文
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски