Мерки за чистење и одржување на душекот

2022/08/11

Автор: Синвин-Добавувачи на душеци

1. Чистење на душекот за домаќинство ① Можете да ставите весник на душекот, а потоа сомелете го пламенот во прав и посипете го врз него или можете да посипете малку средство за сушење. ②Душекот треба да се превртува лево-десно или нанапред наназад во интервали, што ќе помогне во работата на душекот и исто така ќе ја спречи влагата. Надворешното пакување исто така треба да се отстрани за да се олесни циркулацијата на воздухот. ③Редовно превртување: Кога е штотуку купен нов душек, 6 месеци пред употреба, предниот и задниот, лево и десно, главата и стапалата на душекот треба да се превртуваат секој месец, а потоа да се фиксираат на секои 3 месеци, така што сите делови од душекот се рамномерно компресирани.

④Чувајте го душекот чист, ставете го капакот на креветот на душекот, избегнувајте нечист душек и погрижете се душекот да е чист и хигиенски. ⑤ Користете ја подлогата за чистење за да ги изолирате дамките од масло, дамките од пот и топлината на телото на душекот, да спречите компресирање и деформирање на подлогата и чувајте ја суво. ⑥ Можете да користите одвлажнувач за да го одржувате душекот сув, да внимавате на вентилацијата и сувоста на околината и да избегнете влажнење на душекот.

⑦ Пролетните душеци се чувствителни на сончева светлина и топлина. Избегнувајте сончева светлина или директно изложување за да избегнете UV оштетување на ткивото, забрзувајќи го одвојувањето и деформацијата. 2. Како да го одржувате душекот Synwin ① Избегнувајте прекумерна деформација на душекот за време на ракувањето со душекот, не виткајте го или преклопувајте го душекот и не го врзувајте директно со јажиња; на работ на душекот или оставете го детето да скока на душекот, за да се избегне парцијален притисок, што резултира со метален замор што влијае на еластичноста.

② Душекот треба да се превртува и редовно да се користи, што може да се преврти наопаку или да се врати назад. Општо земено, семејствата можат да ја менуваат положбата еднаш на секои 3-6 месеци; покрај употребата на чаршафи, ставете и капак на душекот за да спречите душекот да биде извалкани и го олеснуваат миењето.Погрижете се душекот да е чист и хигиенски. ③ Отстранете ги пластичните кеси при употреба, одржувајте ја околината проветрена и сува, избегнувајте да се навлажни душекот, не изложувајте го душекот предолго, за да не ја избледи површината на креветот, избегнувајте прекумерна деформација на душекот при употреба, во исто време, не се виткајте или виткајте за време на процесот на одржување.Свиткајте го душекот за да избегнете оштетување на внатрешната структура на душекот.Кога користите квалитетни чаршафи, внимавајте на должината и ширината на чаршафите.Чаршавите не само што можат да ја апсорбираат потта , но и чувајте ја крпата чиста. ④Пред употреба треба да поставите подлога за чистење или монтираниот чаршаф за да го одржувате производот чист долго време. Користете правосмукалка за редовно чистење на душекот, но немојте да го миете директно со вода или детергент. Не легнувајте веднаш на креветот после капење или при потење и не користете електрични апарати или апарати на креветот.пушење.

⑤Препорачливо е околу 3-4 месеци редовно да го прилагодувате душекот да се превртува, не секогаш да седите на работ од креветот, бидејќи четирите агли на душекот се многу кревки, долго седат на работ од креветот. време, пружините на рабовите лесно се оштетуваат, не затегнувајте ги листовите при користење И душекот, не блокирајте ги отворите за вентилација на душекот, циркулацијата на воздухот во пружинскиот душек Прекумерната сила може да ја оштети пружината. ⑦ Избегнувајте да користите апарати со остри агли или ножеви за гребење на ткаенината. Кога ја користите, внимавајте да ја одржувате околината проветрена и сува за да избегнете влага на душекот. Не изложувајте го душекот на сонце предолго за да предизвика избледување на ткаенината . ⑧ Ако случајно истурите пијалоци како чај или кафе на креветот, треба веднаш да го исушите со крпа или тоалетна хартија и да го исушите со фен за коса.

Ако случајно го извалкате душекот, можете да го измиете со сапун и вода, не користете јаки киселински и алкални средства за чистење за да избегнете избледување или оштетување на душекот.

Автор: Синвин-Прилагоден душек

Автор: Синвин-Производител на душеци

Автор: Синвин-Прилагоден пролетен душек

Автор: Синвин-Производители на пролетни душеци

Автор: Синвин-Најдобар џебен пролетен душек

Автор: Синвин-Bonnell пролетен душек

Автор: Синвин-Навивам душек кревет

Автор: Синвин-Душек со двојно превиткување

Автор: Синвин-Хотелски душек

Автор: Синвин-Хотелски душеци производители

Автор: Синвин-Навивам душек во кутија

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
繁體中文
简体中文
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски