Производителите на душеци Foshan ве учат како да ги одржувате душеците

2022/09/02

Автор: Синвин-Добавувачи на душеци

Производителите на душеци Foshan ве учат како да одржувате душеци Производителите на душеци Foshan ве учат како да ги одржувате душеците: Душеците се многу важни за секого Општо земено, рокот на употреба на душекот е 8-10 години, но лошите навики може значително да го намалат животот на душекот. Како да го одржувате душекот, производителот на душекот Foshan ќе ви ги каже вештините. 1. Превртување на тајмингот.

Производителите на душеци Foshan велат дека кога само го користите по купувањето, треба да ги превртувате предните и задните, лево и десно, или главата и стапалото на секои два до три месеци за да го направите пружината на душекот рамномерно нагласена, а потоа да ја превртувате за секој шест месеци. 2. Бидете сигурни да отидете на пластичната фолија. Новокупениот душек обично е покриен со филм за завиткување за да се осигура дека не е контаминиран за време на испораката.

За време на употребата, отстранете ја пластичната кеса за да ја одржувате околината сува и проветрена и да избегнете влажност на душекот. Не го изложувајте душекот предолго за да избегнете промена на бојата на ткаенината. 3. Редовно чистење и отстранување прашина.

Производителите на душеци Foshan велат дека одржувањето на душеците бара и редовно чистење и отстранување на прашината на душеците. Поради материјалниот проблем на душекот, отстранувањето на прашината од душекот не може да се исчисти со течности и други средства за чистење или хемиски средства за чистење, туку треба да се исчисти со помош на правосмукалка. Употребата на течни средства за чистење ќе го оштети душекот, ќе направи металниот материјал во внатрешноста на душекот да се извалка со течност и 'рѓа итн., што не само што го намалува работниот век, туку и негативно влијае на здравјето на луѓето.

Автор: Синвин-Прилагоден душек

Автор: Синвин-Производител на душеци

Автор: Синвин-Прилагоден пролетен душек

Автор: Синвин-Производители на пролетни душеци

Автор: Синвин-Најдобар џебен пролетен душек

Автор: Синвин-Bonnell пролетен душек

Автор: Синвин-Навивам душек кревет

Автор: Синвин-Душек со двојно превиткување

Автор: Синвин-Хотелски душек

Автор: Синвин-Хотелски душеци производители

Автор: Синвин-Навивам душек во кутија

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
繁體中文
简体中文
русский
Português
한국어
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
العربية
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски